Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

"Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych" 2017/2018

W ramach obchodów "Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych", które w tym roku odbywało się pod hasłem "Książka nas łączy", biblioteka szkolna przygotowała szereg atrakcji dla swoich czytelników.

  Wszyscy odwiedzający mogli obejrzeć:
 • Tablicę główną inicjującą obchody święta
 • Wystawy:
  1. Laureaci tegorocznych nagród w dziedzinie literatury:
   • "Nagroda im. Kościelskich"
   • "Nagroda im. KościelskichNagroda Nike"
   • "Nagroda Nobla"
  2. "Historia książki"
  3. "Krótka historia zakładki do książek"
  4. "Niezwykłe fakty o książkach..."
  5. "Przychodzi uczeń do biblioteki..."
  6. "Co czytali nasi dziadkowie, rodzice, co my czytamy..."
 • Tablicę promującą akcję czytelniczą "Kultura Na Widoku".

Ponadto cała społeczność szkolna mogła w dniach 23-27.10.2017 r. wziąć udział w konkursie fotograficznym „Książka nas łączy”.

W dniu 30.10.2017 r. na 2-3-4 godzinie lekcyjnej zespoły przedstawicieli klas pierwszych wzięły udział w zajęciach "Książka nas łączy", w trakcie których rywalizowały w konkursach:

 1. "Kaligrafia",
 2. "Regulamin poszanowania książki",
 3. "Test wiedzy o książce".

"Test wiedzy o książce" najlepiej rozwiązały klasy:
1 LoA- 66 punktów
1 TiA- 63 punkty
1 TsB- 56 punktów

Aby rozstrzygnąć konkursy „Kaligrafia” i „Regulamin poszanowania książki” w bibliotece szkolnej przygotowano wystawy wykonanych prac. W dniach od 13-30.11. 2017 r. cała społeczność szkolna może je oglądać i głosować na najładniej przepisany tekst oraz na najlepszy regulamin poszanowania książki. Lista zwycięzców zostanie wywieszona w holu głównym szkoły  4.12.2017 r., a wręczenie nagród odbędzie się 7.12.2017 r.

Organizatorzy: W. Klepacz, I. Ćwiklińska


Kultura Na Widoku

Nasza szkoła bierze udziału w IV edycji projektu "Kutura Na Widoku", który dając dostęp do ponad 1000 utworów - muzyki, filmów, książek, audiobooków i wirtualnych wizyt w najciekawszych muzeach oraz galeriach świata pokazuje niezwykle bogactwo legalnych źródeł i udowadnia, że kultura jest na wyciągnięcie ręki.

Akcja Fundacji Legalnej Kultury wychodzi naprzeciw współczesnemu odbiorcy, który coraz częściej korzysta z kultury w formie cyfrowej, szukając muzyki, filmów i książek w Internecie. Jak dowodzą badania brak wiedzy o bogactwie legalnych zasobów powoduje, że Polacy (często nieświadomie) sięgają do pirackich serwisów.Repertuar "Kultury na Widoku" na stronie www.kulturanawidoku.pl

Na stronie internetowej można uzyskać dostęp nie tylko do utworów, które znajdują się na regałach i plakatach "Kutura Na Widoku", ale jeszcze więcej! Wszystkie pochodzą z legalnych źródeł. Zostały one podzielone na pięć kategorii: film, książki do słuchania i czytania, muzyka, muzea i galerie świata, teatr. Są to treści dla dzieci i dla dorosłych. Coś na weekendowy wypoczynek i lektury szkolne.

Co znajdziemy na plakacie "Kutura Na Widoku"?

Utwory na plakacie adresowane są do wszystkich grup wiekowych. Można na nim znaleźć między innymi: najnowsze płyty Patrycji Markowskiej, Darii Zawiałow, Sarsy, Taco Hemingwaya, niezwykły koncert O.S.T.R i muzykę z filmu o Michalinie Wisłockiej "Sztuka kochania". Dla dzieci są nastrojowe kołysanki ("Mała płyta" Jerza Igora) czy "Papparapa" Joanny Jabłczyńskiej. Do posłuchania również audiobooki, na przykład wielokrotnie nagradzana powieść "Lala" Jacka Dehnela czy adresowana do dzieci książka "Masz prawa człowieku". Na wielbicieli kina czeka wybór filmów polskich reżyserów - m.in. "Dług" Krzysztofa Krauzego, "Dzień świra" Marka Koterskiego i "Uwikłanie" Jacka Bromskiego. Poza tym filmy zagraniczne, a wśród nich "Iron Sky", "Weronika postanawia umrzeć", "Niebo nas Sacharą" i "Lato muminków". Podróżnicy znajdą tu możliwość wirtualnego odwiedzenia wyjątkowych muzeów i galerii. Plakat odsyła również do strony www.kulturanawidoku.pl z dostępem do ponad 1000 utworów.

Plakaty z tytułami utworów i kodami QR umieszczone są na segmencie B i D oraz w bibliotece szkolnej.

Koordynator przedsięwzięcia: Wioletta Klepacz


"Upoluj swoją książkę" z CZYTAJ PL

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji portalu CZYTAJ PL - "Upoluj swoją książkę". Jest to pierwsza edycja tego projektu. Łącznie uczestniczy w niej aż 1000 szkół średnich z całej Polski! Jej celem, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo "Czytaj PL".

Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2017 r. i ma charakter bezpłatnej wypożyczalni 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink,com i przy jej pomocy zeskanować kod QR, który umożliwi czytanie i słuchanie wybranych powieści.

Plakaty z tytułami książek i kodem QR umieszczone zostały na segmencie B i D oraz w bibliotece szkolnej. Zatem odszukajcie je i "upolujcie swoją książkę".

Koordynator przedsięwzięcia: Wioletta Klepacz


Archiwum: 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005 |Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.