Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Zajęcia muzealne - Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

W dniu 18.03.2013 r. klasa 2 LpC wraz z opiekunami: W. Klepacz i M. Gurtowską odwiedziła Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku., gdzie wzięła udział w warsztatach "Wokół wielkanocnego jajka". Zajęcia poprowadziła pani Ewa Jabłońska.

Organizator W. Klepacz


Zajęcia biblioteczne - Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

W dniu 15.03.2013 r. klasa 4 TsD wraz z opiekunami: W. Klepacz i A. Augustynowicz odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, gdzie wzięła udział w zajęciach bibliotecznych na temat "Warsztat informacyjno - bibliograficzny biblioteki na przykładzie Biblioteki Pedagogicznej we Włocławku".

Organizator W. Klepacz


Walentynki

Walentynki to tradycyjne Święto Zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w tym dniu także w kościele katolickim. Z okazji tego święta wysyła się listy zawierające wyznania miłosne.

Biblioteka szkolna na ten dzień przygotowała gazetkę okolicznościową, wystawę książek z wierszami o tematyce miłosnej znanych poetów oraz "skrzynkę walentynkową", do której każdy mógł wrzucić kartkę z życzeniami, a walentynkowy listonosz dostarczył ją do adresata.

Organizatorzy: W. Klepacz, A. Chrapkowska


Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji "Dnia Bezpiecznego Internetu" (DBI) w dniu 5 lutego 2013 r. w bibliotece Zespołu Szkół Samochodowych odbył się wykład na temat "Prawa i obowiązki cyfrowego tubylcy w świetle prawa autorskiego i wolnych licencji". Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zwrócono szczególną uwagę na to, iż każdy internauta ma prawo do wykorzystywania potencjału sieci, do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki i zabawy. Zaakcentowano także fakt, że każdy korzystający z sieci ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Internautom, których wśród naszych uczniów nie brakuje przypomniano także o tym, że powinni pamiętać o szanowaniu innych użytkowników oraz respektowaniu ich praw. Zagadnienia te zostały zaprezentowane uczniom klas 1 TsA, 1 TiA, 2 LpC, 2 LpD przez nauczyciela konsultanta KPCEN we Włocławku Magdalenę Brewczyńską.

Dzień Bezpieczniego Internetu w CEN >>

Organizatorzy: W. Klepacz, A. Chrapkowska


Zajęcia muzealne - Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

W dniu 12.12.2012 r. klasa 2 TSD i w dniu 18.12.2012 r. klasa 3 LPD wraz z opiekunami odwiedziły Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku., gdzie wzięły udział w zajęciach muzealnych "Rok obrzędowy na Kujawach i ziemi dobrzyńskiej- Boże Narodzenie" prowadzonych przez panią Krystynę Pawłowską- kierownik Muzeum Etnograficznego we Włocławku.

Organizator W. Klepacz


Zajęcia biblioteczne - Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku młodzież z klas: 3 LPD (9.11.2012 r.), 3 LPC (3.12.2012 r.), 3 LPB (5.12.2012 r.) i 3 TSD (6.12.2012 r.) wraz z opiekunami odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, gdzie wzięła udział w zajęciach bibliotecznych na temat "Warsztat informacyjno- bibliograficzny biblioteki na przykładzie Biblioteki Pedagogicznej we Włocławku".

Organizator W. Klepacz


Andrzejki w ZSS 2012

W dniu 29 listopada 2012 roku biblioteka szkolna zorganizowała "Andrzejkowy dzień wróżb i magii".

Andrzejki to wielowiekowa tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wigilia św. Andrzeja to doskonała okazja do zapoznania młodzieży ze staropolskimi zwyczajami.

W tym dniu próbowaliśmy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość.

Do zabawy zostali zaproszeni uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły.

Wszyscy świetnie się bawili, co można zobaczyć w galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Dziękujemy młodzieży za pomoc w zorganizowaniu tej wspólnej zabawy.

Organizatorzy: Alicja Chrapkowska, Wioletta Klepacz


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2012

Październik to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Nasza szkolna biblioteka obchodziła swoje święto 24 października 2012 r. Była to doskonała okazja by zwrócić uwagę na ważną rolę, jaką biblioteka szkolna odgrywa w procesie edukacji. Hasło przewodnie tegorocznego święta brzmiało: "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

W tym dniu przystrojone drzwi biblioteki zostały otwarte dla wszystkich czytelników. Informacja o święcie biblioteki była umieszczona w gablocie w holu głównym, w pokoju nauczycielskim i przekazana przez szkolny radiowęzeł. Wszystkim odwiedzającym zostały zaprezentowane i omówione wystawy:

Zdjęcia wykonane przez ucznia ZSS

 • "Janusz Korczak",
 • "Kalendarium",
 • "Biblioteka kojarzy się z?",
 • "Podaruj bibliotece książkę",
 • "Biblioteka przeszłości i teraźniejszości",
 • Laureaci tegorocznych nagród w literaturze:
  • "Nagroda Kościeliskich",
  • "Nagroda Nike",
  • "Nagroda Nobla",

Papier czerpany - jak go zrobić?- pokaz wykonania.

Prezentacje multimedialne.

Rozstrzygnięcie konkursu.

Zwycięzcami zostali: Kamil Dembicki z klasy 2 LpB, Magdalena Klimkiewicz z klasy 2 LpC, którzy otrzymali podziękowania w formie albumów książkowych.

Każdy, kto w dniu święta biblioteki wypożyczał książki otrzymał prezent i został obdarowany słodkim upominkiem. Wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym dniu serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Alicja Chrapkowska, Wioletta KlepaczAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.