Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Zajęcia muzealne - Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

W dniu 21.05.2014 r. klasa 1 LoA wraz z opiekunami: W. Klepacz i M. Cześnin wybrała się do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku na zajęcia "Podróż z Oskarem Kolbergiem, etnografem i folklorystą". Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Kalinowska- pracownik Muzeum Etnograficzne we Włocławku

Opiekun: W. Klepacz


Zajęcia muzealne - Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

W dniu 15.04.2014 r. klasa 1 TiA wraz z opiekunami: W. Klepacz i O. Ubecką odwiedziła Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku., gdzie wzięła udział w zajęciach "Rok obrzędowy na Kujawach i ziemi dobrzyńskiej - Wielkanoc" prowadzonych przez panią Krystynę Pawłowską- kierownik Muzeum Etnograficznego we Włocławku

Opiekun: W. Klepacz


Spotkanie z Krzysztofem Krukowiczem

Biblioteka Zespołu Szkół Samochodowych przy współpracy z Marzeną Michalską i Anną Puścińską - nauczycielami bibliotekarzami z Biblioteki Pedagogicznej Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w dniu 08. 04. 2014 r. zorganizowała spotkanie z Krzysztofem Krukowiczem - podróżnikiem, motocyklistą, uczestnikiem największych zlotów motocyklowych świata Daytona na Florydzie i Stargis w Południowej Dakocie. Objechał on na motocyklu Amerykę Północna i Południową, ale największym jego wyczynem była trasa z Kanady do Polski przez Azję. W prelekcji wzięli udział uczniowie z klas: 1 TsA, 2 Lo, 3 LoB, 1 Cz, 2 TsB, 3 TsA, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści o wyprawach i obejrzeli filmy ukazujące podróże Krzysztofa Krukowicza. Być może takie spotkanie zachęci młodzież do pogłębienia wiedzy o tych miejscach, o których z taką pasją opowiadał nasz Gość. Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowania paniom z Biblioteki Pedagogicznej Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Organizatorzy: W. Klepacz, A. Chrapkowska


Wystawa "Artystyczne pasje"

W miesiącu marcu 2014 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku miała miejsce prezentacja zdjęć i prac plastycznych uczniów z Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku. Prace prezentowali: Krzysztof Szyburski i Alan Balcerak- uczniowie z klasy 3 TsA. Wystawa nosiła tytuł "Artystyczne pasje".

Organizator: W. Klepacz, M. Latecki


Zajęcia biblioteczne - Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

W miesiącu styczniu 2014 r. młodzież z klas: 3 LoA (21.01), 3 LoB (27.01), 3 LoC (24.01) wraz z opiekunami wzięła udział w zajęciach na temat "Warsztat informacyjno - bibliograficzny biblioteki na przykładzie Biblioteki Pedagogicznej we Włocławku".

Organizator W. Klepacz


Andrzejkowy Dzień Wróżb i Magii w ZSS 2013

W dniu 29 listopada 2013 r. biblioteka szkolna zorganizowała "Andrzejkowy Dzień Wróżb i Magii". Tego dnia próbowaliśmy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Do wspólnych wróżb zostali zaproszeni uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Wszyscy świetnie się bawili, co można zobaczyć w galerii zdjęć.

Dziękujemy młodzieży za pomoc w zorganizowaniu tej wspólnej zabawy.

Organizatorzy: Alicja Chrapkowska, Wioletta Klepacz


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - najdłuższe święto w szkole!

W ramach październikowego święta obchodzonego pod hasłem "Biblioteki szkolne- bramy do życia" biblioteka szkolna przygotowała szereg atrakcji dla czytelników. Informacja o uroczystości została zamieszczona w gablocie w holu głównym, w pokoju nauczycielskim i przekazana przez szkolny radiowęzeł.

Wszyscy odwiedzający obejrzeli:

1. Wystawy i gazetki:

 • Zdjęcia przedstawiające działalność kół zainteresowań w naszej szkole,
 • "Biblioteki fikcyjne",
 • "Motyw książki w malarstwie",
 • "Książki zakazane",
 • Laureaci tegorocznych nagród w literaturze:
  • "Nagroda Kościelskich",
  • "Nagroda Nike",
  • "Nagroda Nobla",
 • Alfabet dobrych manier.

2. Prezentację w PowerPoint "Nasza biblioteka"- historia biblioteki szkolnej w budynku przy ul. Leśnej 1a.

Piękne zdjęcia, które można oglądać w galerii wykonała młodzież z Koła fotograficznego i aktywu biblioteki.

Organizatorami święta były: Alicja Chrapkowska i Wioletta Klepacz.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.