WYDARZENIA W ZSS
od 2008-09-01 do 2009-08-31

Aktualności

Ilość wpisów od 2008-09-01 do 2009-08-31 wynosi: 53

2009-06-19 Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

W dniu 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2008/2009. Mijający rok obfitował w sukcesy młodzieży w konkursach, olimpiadach i zawodach różnego szczebla. Dyrektor Ryszard Suwała wyróżnił dziewczęta i młodzież, którzy na te sukcesy ciężko pracowali. Nie zabrakło także nagród za czynny udział w promocji szkoły, poprzez uczestnictwo w zajęciach poza lekcyjnych i co najważniejsze nagród za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

zobacz więcej >>

2009-06-10 Wręczenie świadectw ukończenia w Zasadniczej Szkole Zawodowej

10 czerwca 2009 roku mury Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki opuścili kolejni absolwenci. Świadectwa ukończenia szkoły otrzymali uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Kolegom kończącym szkołę życzymy wielu sukcesów, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. I co najważniejsze trzymamy kciuki na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe, które już tuż, tuż. Powodzenia!

zobacz więcej >>

2009-06-03 Finałach Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.

Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku zdobył III miejsce w finałach Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.Eliminacje odbywały się w dniach 3-5 czerwca 2009r. w Żarnowcu. W turnieju rywalizowało 16 drużyn z całego kraju. Zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Nasza drużyna, w składzie: Tomasz Kalociński, Krzysztof Krysztoforski, Adrian Prykowski zajęła wysokie III miejsce. Bardzo dobre przygotowanie zapewnili opiekunowie drużyny: główny, przygotowujący z zakresu przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji i jazdy motorowerem pan Zbigniew Wasielak oraz panowie Sławomir Lewandowski, Jacek Szymański, którzy przygotowywali z jazdy samochodem i pani Mirosława Grabowska, zapewniająca przygotowanie z zakresu pierwszej pomocy.

zobacz więcej >>

2009-05-23 Etap Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 23 maja 2009 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbył się Etap Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku. Turniej obejmował sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji, sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi motoroweru.

zobacz więcej >>

2009-05-20 Zebrania z rodzicami

Dnia 20 maja 2009 roku odbędą się ostatnie zebrania z rodzicami. Wychowawcy przekażą informacje o przewidywanych dla ucznia rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i zachowania.

zobacz więcej >>

2009-05-13 Sprawni jak żołnierze

Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku zdobył I miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich XLVIII Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2009" w punktacji zespołowej chłopców oraz II miejsce w punktacji zespołowej dziewcząt. Drużyny strzeleckie odniosły także sukces w tegorocznych Eliminacjach Wojewódzkich XXXII Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni jak Żołnierze" zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców.

zobacz więcej >>

2009-05-02 Parada Szumana

2 maja 2009 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Paradzie Szumana, która przeszła ulicami Włocławka. Na czele barwnego korowodu uczniów i przedstawicieli władz podążała orkiestra naszej szkoły, która skutecznie zachęcała do wspólnego marszu. Uwadze nie mogły także umknąć piękne dziewczęta z zespołu tanecznego, których uroda i stroje wprawiały w zachwyt niejednego mieszkańca miasta. Zapraszamy do obejrzenia galerii...

zobacz więcej >>

2009-04-30 Apel - uchwalenie Konstytucji 3 maja

W dniu 30 kwietnia 2009 roku w Zespole Szkół Samochodowych obchodziliśmy dwieście osiemnastą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas okolicznościowego apelu przypomniano historię uchwalenia Ustawy Zasadniczej. Młodzież z orkiestry dętej i zespołu wokalno - instrumentalnego przygotowała wzruszający koncert nawiązujący do wydarzeń majowych sprzed dwustu lat.

zobacz więcej >>

2009-04-24 Zakończenie roku w klasach maturalnych

W dniu 24 kwietnia 2009 roku Zespół Szkół Samochodowych pożegnał absolwentów Technikum Samochodowego, Technikum Uzupełniającego i Liceum Profilowanego. Pan Dyrektor Ryszard Suwała w swym wystąpieniu pogratulował młodzieży ukończenia szkoły oraz życzył sukcesów na egzaminach zewnętrznych. Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie nagrodzono najlepszych absolwentów. Nagrodę Patrona Szkoły II stopnia otrzymała Emilia Piechocka z klasy III LPD (średnia ocen 4,83).

zobacz więcej >>

2009-04-22 Ogólnopolski Konkursie "Biznes - Twój Plan"

Wręczenie nagród zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym w ogólnopolskim Konkursie "Biznes - Twój Plan"

zobacz więcej >>

2009-04-17 Konkurs Pisanka Kraszanka

Samochodówka może się poszczycić kolejnym sukcesem - tym razem artystycznym. W organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych konkursie "Pisanka - Kraszanka" na najładniejszą ozdobę wielkanocną zwyciężyła praca Karoliny Rutkowskiej z klasy III LPD. Praca została wykonana pod kierunkiem Pani Renaty Smok. Gratulujemy!!!!

zobacz więcej >>

2009-04-09 I konkurs poetycki
2009-04-06 Mój pomysł na biznes

6 kwietnia 2009 roku odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie konkursu "Mój pomysł na biznes". Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek, Centrum Doskonalenia i Edukacji oraz Klub Włocławski Stowarzyszenia Klubów FOR. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem posła Marka Wojtkowskiego. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Samochodowych reprezentowała grupa siedmiu uczniów, która wykonała cztery prace konkursowe - biznes plany wymarzonych firm. Prace uczniowie wykonywali pod kierunkiem pani Jadwigi Waleczko - nauczyciela podstaw przedsiębiorczości.

zobacz więcej >>

2009-04-02 Dzień Przedsiębiorczości
2009-03-28 Drzwi otwarte

W dniu 28 marca 2009 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 odbył się w Zespole Szkół Samochodowych Dzień Otwartych Drzwi. Gimnazjaliści i ich rodzice mieli możliwość bliższego zapoznania się z ofertą edukacyjną Samochodówki, obejrzenia nowoczesnych budynków dydaktycznych i warsztatów szkolnych, a także bezpłatnego sprawdzenia swych aut pod względem bezpieczeństwa. Oprócz możliwości obejrzenia pracowni przedmiotowych, specjalistycznych, doskonale wyposażonej sali gimnastycznej czy czytelni największą atrakcją była próbna jazda samochodami szkoleniowymi. Każdy z odwiedzających chciał poczuć się jak kierowca, chętnych nie brakowało. Bogata oferta edukacyjna naszej szkoły, miła i serdeczna atmosfera panująca podczas Drzwi Otwartych sprawiła, że już teraz wielu gimnazjalistów zadeklarowało chęć uczęszczania do Samochodówki. Serdecznie zapraszamy!

zobacz więcej >>

2009-03-28 Akcja światła
2009-03-20 Dzień wiosny

W dniu 20 marca 2009 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół Samochodowych Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej właśnie okazji młodzież wysłuchała wiosennego koncertu w wykonaniu szkolnej orkiestry i zespołu wokalnego. Uczniowie, którzy tego dnia przybyli do szkoły w kompletnym zielonym stroju byli zwolnieni z pisania klasówek i ustnych odpowiedzi. Dzięki temu w tym dniu było u nas bardzo zielono.

zobacz więcej >>

2009-03-20 Włocławskie Targi Szkół

W piątek 20 marca 2009 roku odbyły się Włocławskie Targi Szkół organizowane przez Poradnię Psychologiczo - Pedagogiczną pod patronatem Prezydenta Andrzeja Pałuckiego. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół z Włocławka, ale i z poza naszego miasta. Na Targach nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół Samochodowych. Przygotowane z wielkim rozmachem stanowisko naszej szkoły przykuwało uwagę zwiedzających.

zobacz więcej >>

2009-03-12 Konkurs historyczny

12 marca 2009 roku w świetlicy szkolnej odbyła się kolejna edycja konkursu historycznego o tematyce europejskiej, dotyczącej integracji europejskiej.
W konkursie zrealizowanym w formie turnieju wzięło udział pięciu finalistów. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkól Samochodowych oraz dyplomy.

I miejsce - Ewa Sztangierska kl. 3 LpD
II miejsce - Katarzyna Janiak kl. 3 LpC
III miejsce - Michał Skuz kl. 3 LpD

zobacz więcej >>

2009-03-06 Dzień kobiet w ZSS

6 marca 2009 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Specjalnie dla Pań młodzież z zespołu wokalno - instrumentalnego i orkiestry dętej przygotowała okolicznościowy koncert. Wielką niespodziankę wszystkim przedstawicielkom płci pięknej sprawił Pan Dyrektor, który przekazał życzenia w formie zabawnego wierszyka. My również życzymy wszystkim pięknym Paniom szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia najskrytszych marzeń.

zobacz więcej >>

2009-02-13 Drzwi Otwarte Integracji

W dniu 13.02.2009 r. w ramach Drzwi Otwartych Integracji gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku. Goście zostali bardzo serdecznie powitani przez dyrekcję szkoły i ciepło przyjęci przez uczniów i nauczycieli. Wysłuchali koncertu w wykonaniu orkiestry dętej i zespołu wokalnego. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Samochodowych, a zwłaszcza z ofertą Liceum Profilowanego z oddziałami integracyjnymi. W towarzystwie nauczycieli, absolwentów oraz uczniów szkolnych oddziałów integracyjnych zwiedzili obiekty szkolne.

zobacz więcej >>

2009-02-11 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 11 lutego 2009 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Już od godziny 8.00 uczniowie wraz z nauczycielami pisali dyktando. Jego wyniki, a tym samym Mistrza Szkolnej Ortografii wśród nauczycieli i uczniów poznamy 13 lutego 2009 r.
W związku ze świętem na wszystkich lekcjach języka polskiego odbywały się konkursy propagujące znajomość i poprawność języka ojczystego. Uczniowie wysłuchali także 10 minutowej audycji pt. Jestem Polakiem, więc dbam o czystość mowy polskiej przygotowanej przez nauczycieli języka polskiego i młodzież.
Ostatnim punktem programu obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego było zadanie dla uczniów i wychowawców klas. Ze względu na nadchodzące ferie termin realizacji tych zadań to 6 marca 2009. Zadanie polega na opracowaniu na godzinie wychowawczej regulaminu poprawnego i kulturalnego porozumiewania się w szkole. Najlepsza praca zostanie wywieszona w gablocie na korytarzu.

zobacz więcej >>

2009-02-09 II etap IX Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

9 lutego 2009r. odbył się w siedzibie Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Brodnicy II etap IX Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości.
Olimpiada organizowana jest przez Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sześciu województw: łódzkiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego oraz kujawsko-pomorskiego.
Cztery uczennice z liceum profilowanego zakwalifikowały się do drugiego etapu i reprezentowały wraz z opiekunem panią Jadwigą Waleczko naszą szkołę.
Są to: Szadkowska Karolina, Plichtowicz Natalia, Szczepańska Aleksandra, Siecińska Sylwia.

zobacz więcej >>

2009-02-05 Konferencja - Agresja w Internecie

5 lutego 2009 roku w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku odbyła się Konferencja "Agresja w Internecie". Organizatorami konferencji byli: Zespół Szkół Samochodowych oraz Kujawsko, Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Nadrzędnym celem konferencji stało się przybliżenie nauczycielom i uczniom zagrożeń, jakie mogą płynąć z niewłaściwego korzystania z sieci.

zobacz więcej >>

2009-01-29 Konkurs na plakat informujący o naborze

Konkurs na plakat informujący o naborze do Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku na rok szkolny 2009/2010 został rozstrzygnięty.
Do konkursu stanęło dwanaście prac. Najlepszą okazała się praca Karoliny Rutkowskiej z klasy III LPD, która otrzymała pierwszą nagrodę. Drugie miejsce zajął Przemysław Afeltowicz z klasy II LPA, trzecie Emilia Adamska z klasy II LPA.

zobacz więcej >>

2009-01-29 Próbny egzamin zawodowy

W dniach 28 - 29 stycznia 2009 roku odbywały się w Zespole Szkół Samochodowych próbne egzaminy zawodowe. Przystąpili do nich uczniowie klas czwartych Technikum Samochodowego, klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej i klasy trzeciej Technikum Uzupełniającego. Wszystkim uczniom biorącym udział w egzaminie życzymy jak najlepszych wyników.

zobacz więcej >>

2009-01-28 Komputerowa rEwolucja - wycieczka do WSINF

W środę 28.01.09 w WSINF we Włocławku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. "Komputerowa rEwolucja". Realizator wystawy, Jarosław Białobrzeski - administrator sieci komputerowych WSInf przedstawił prezentację o historii komputerów, a następnie oprowadził po sali Uczniowie 3 Lpa wraz z wychowawcą Robertem Feterem z zafascynowaniem podziwiali eksponaty, gdzie najstarszym jest APPLE IIe z 1983 roku. Jako drobny wkład w tę wystawę uczniowie naszej szkoły przekazali książkę do obsługo komputera ZX SPECTRUM.

Zbiórka starego sprzętu nie jest jeszcze zamknięta. Prosimy o kontakt z WSInf w sprawie wzbogacenia wystawy.

zobacz więcej >>

2009-01-23 Studniówka

23 stycznia 2009, sto dni przed maturą uczniowie klas trzecich Liceum Profilowanego, klas czwartych Techniku Samochodowego oraz Technikum Uzupełniającego wraz z osobami towarzyszącymi wzięli udział w balu studniówkowym.
Żeby tradycji stało się zadość rozpoczęliśmy polonezem, po nim Dyrektor Ryszard Suwała uroczyście otworzył bal.

Tańcom i dobrej zabawie nie było końca. Młodzież wraz z nauczycielami bawiła się do białego rana.

Zapraszamy wszystkich, którzy upamiętniali zabawę swoimi aparatami do przekazania zdjęć p. Robertowi Feterowi, a na pewno znajdą się one na naszej szkolnej stronie internetowej.

zobacz więcej >>

2009-01-22 Próba poloneza

Sukienki i garnitury kupione, buty w pudełkach cierpliwie czekają. Tylko kilkanaście godzin dzieli nas od tegorocznej studniówki. Postanowiliśmy podejrzeć jak tegoroczni maturzyści radzą sobie z polonezem i wybraliśmy się na próbę generalną tańca. Gdyby przedmiotem obowiązkowym na maturze był taniec, młodzież zdałaby go celująco. Z resztą zobaczcie sami

zobacz więcej >>

2009-01-16 Nagrody Patrona Szkoły

Pierwszy okres roku szkolnego 2008/2009 za nami. Jak co roku wręczone zostały nagrody Patrona Szkoły za najlepsze wyniki w nauce a także wyróżnienia uczniów, którzy mogą pochwalić się wzorową frekwencja na zajęciach szkolnych.

zobacz więcej >>

2008-12-19 Wigilia w ZSS

Święta Bożego Narodzenia - czas miłości, bliskości i dawania. Taka atmosfera towarzyszyła nam także 19 grudnia. Chwil pełnych wzruszeń dostarczył spektakl i koncert kolęd w wykonaniu orkiestry i zespołu wokalnego.  Aby tradycji dopełnić tradycji w tych magicznych dniach życzymy, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór. Aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda Betlejemska prowadziła Was ku dobremu. Wesołych Świąt!

zobacz więcej >>

2008-12-15 AKCJA CHARYTATYWNA "PAMIĘTAMY O TOBIE - ŚW. MIKOŁAJ I JA"

15 GRUDNIA o godz. 11:00 odbył się Koncert dla pomocników Św. Mikołaja "PAMIĘTAMY O TOBIE - ŚW. MIKOŁAJ I JA" Wystąpili: Grupa OD ŚWIĘTA, Zespół Wokalny CONTRA, Grupa wokalna NUTKI, Młodzieżowa Orkiestra Dęta - Zespół Szkół Samochodowych.

zobacz więcej >>

2008-12-03 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 3 grudnia 2008 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.W Wyniku głosowania powołano sześcioosobowy zarząd w skład, którego weszli:

 • Przewodnicząca - Sandra Matusiak kl. II LPA
 • V - ce Przewodniczący - Robert Majewski kl. II TSA
  Członkowie Zarządu:
  • Mateusz Słomkowski kl. 2 LPA
  • Agata Laskowska kl. 1 LPD
  • Dagmara Malicka kl. 2 LPD
  • Klaudia Zielińska kl. 1 LPD

zobacz więcej >>

2008-11-25 Zaduszki poetyckie

       ''Zaduszki poetyckie '' to program słowno-muzyczny, poświęcony zmarłym poetom naszego regionu. Znalazły się w nim m.in. wiersze pana Waldemara Manowskiego, długoletniego nauczyciela naszej szkoły, współtwórcy programów poetyckich na stałe wpisanych w tradycję Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku oraz pana Juliana Dominikowskiego. Wspominali ich zaproszeni goście: pani Janina Górniak i pani Irena Górska-Nowicka. Ten spektakl przybliżył młodzieży naszej szkoły dorobek twórczy i udział w życiu kulturalnym naszego miasta tych, którzy odeszli od nas na zawsze.

Organizatorami spotkania byli: p.Małgorzata Brzezińska, p.Elżbieta Borowska i p.Grzegorz Augustynowicz.

zobacz więcej >>

2008-11-17 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 17 - 23 listopada 2008 roku, po raz pierwszy w Polsce, zorganizowany został przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 56 krajach. W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie "Otwarta firma".

zobacz więcej >>

2008-11-15 Turniej klas pierwszych

15 listopada 2008 roku odbył się w naszej szkole Turniej Klas Pierwszych. Wzięli w nim udział pierwszoklasiści wszystkich typów szkół. Młodzież musiała popisać się nie lada umiejętnościami, zwłaszcza w potyczkach sportowych, a także znać odpowiedzi na pytania zawarte w teście wiedzy o szkole. Uroczystego pasowania na uczniów dokonał sam Dyrektor Ryszard Suwała.
Potyczki wygrała klasa I TSB wraz z wychowawczynią Panią Danutą Ciarką. Nagrodę dla zwycięskiej klasy stanowił bon w wysokości 1000 zł. Będzie on wykorzystany na zorganizowanie wycieczki szkolnej oraz Palma Pierwszeństwa, przekazana przez poprzednich zwycięzców Turniej klasę III TSA.
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy...

zobacz więcej >>

2008-11-07 Dzień Niepodległości

7 listopada 2008 roku społeczność Zespołu Szkół Samochodowych uczciła 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Szkolny i zespoły artystyczne był wspaniałą lekcją historii przypominającą zawiłą drogę naszego kraju do niepodległości.

zobacz więcej >>

2008-11-06 Wizyta w Sejmie RP

W dniu 6 listopada 2008 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami:Dariuszem Borowskim, Anitą Kaniewską-Kwiatkowską, Wojciechem Sikorskim udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, jednak największą atrakcją była wizyta w Sejmie RP.Wizyta miała na celu poznania organizacji i zasad funkcjonowania polskiego parlamentu, przebiegu procesu ustawodawczego, pracy parlamentarnej posłów. Uczniowie mieli możliwość przyglądania się na żywo obradom sejmu z galerii w sali posiedzeń i zwiedzanie hallu głównego Sejmu RP.

zobacz więcej >>

2008-11-06 Stypendia Prezesa Rady Ministrów

6 listopada 2008 roku w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów  Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce. W gronie najlepszych znalazło się dwoje uczniów Zespołu Szkół Samochodowych: Aleksandra Czapska z klasy II LPC i Mateusz Kozłowski z klasy II TSD. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zobacz więcej >>

2008-11-03 Wiedza i umiejętności szansą na rynku pracy - projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Informujemy, że w Zespole Szkół Samochodowych rozpoczyna się realizacja projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego p.t. Wiedza i umiejętności szansą na rynku pracy. W programie udział biorą uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Harmonogram zajęć zostanie wywieszony w gablotach w szkole i na warsztatach szkolnych. Ponadto to każdy uczeń otrzyma taki harmonogram na pierwszych zajęciach, które odbędą się już 3 listopada 2008 r.

2008-10-31 Pamiętamy...

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczciliśmy pamięć pomordowanych mieszkańców dzielnicy Grzywno. Samorząd Uczniowski i przedstawiciele poszczególnych klas złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pamiątkowym obelisku .

zobacz więcej >>

2008-10-30 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2008

30.X.2008 r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznego święta "Umiejętność czytania i uczenia się w twojej bibliotece szkolnej". O uroczystości informował plakat umieszczony na drzwiach wejściowych, a droga do samej biblioteki została oznaczona "symboliczną stopą po jesiennych liściach" zachęcającą do wstąpienia choć na chwilkę.

zobacz więcej >>

2008-10-28 Konkurs wiedzy o patronie szkoły

Na dzisiaj tj. 28 października 2008 roku zaplanowane były tradycyjne obchody Imienin Patrona Szkoły. Niestety w wyniku tragicznego wypadku zginęli dwaj uczniowie klasy I TSD Michał Kołaczyński i Błażej Pichalski.
W związku z tragedią dzień dzisiejszy został ogłoszony dniem żałoby. Odbył się krótki apel, podczas którego Dyrektor odwołał wszystkie imprezy towarzyszące z wyjątkiem Konkursu wiedzy o Patronie Szkoły. Laureatami konkursu zostali: Kamil Dobrowolski z I TSB (pierwsze miejsce), Mateusz Górczyński z I TSD (drugie miejsce), Krystian Lewandowski z 1 LPA (trzecie miejsce). Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

zobacz więcej >>

2008-10-27 Komunikat

W dniu 27 października 2008 roku
zginął śmiercią tragiczną w wypadku samochodowym

Michał Kołaczyński

uczeń klasy 1TsD

Do tragedii doszło w okolicach Dobrzynia. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość. Michał  miał  16 lat.

Jesteśmy pogrążeni w żałobie po jego stracie.
Dyrektor szkoły ogłosił  
28 października 2008 roku

dniem żałoby.

Delegacja szkoły weźmie udział uroczystościach pogrzebowych, które odbędą się w Grochowalsku we czwartek 30 października 2008r.

2008-10-27 Komunikat

W dniu 27 października 2008 roku
zginął śmiercią tragiczną w wypadku samochodowym

Błażej Pichalski

uczeń klasy 1TsD

Do tragedii doszło w okolicach Dobrzynia. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość. Błażej  miał  16 lat.

Jesteśmy pogrążeni w żałobie po jego stracie.
Dyrektor szkoły ogłosił  
28 października 2008 roku

dniem żałoby.

Delegacja szkoły weźmie udział uroczystościach pogrzebowych, które odbędą się w Grochowalsku w piątek 31 października 2008r. o godz. 12.00

2008-10-13 Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj w Zespole Szkół Samochodowych obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej właśnie okazji młodzież przygotowała uroczysty apel. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mieli możliwości wysłuchania i obejrzenia  krótkiego występu w wykonaniu młodych artystów z orkiestry dętej, zespołu tanecznego oraz zespołu  wokalnego. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli życzenia i wręczyli kwiaty na ręce dyrekcji szkoły. Kochani Nauczyciele! W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia Wam wszystkim. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych a przede wszystkim  zadowolenia z uczniów!

zobacz więcej >>

2008-10-08 Goście w ZSS

W dniu 8 października 2008 roku Zespół Szkół Samochodowych gościł pracowników placówek oświatowych z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Turcji. Wizyta miała na celu przybliżenie procesu edukacji w Polsce na wszystkich szczeblach kształcenia. Zaprezentowaliśmy się od jak najlepszej strony, goście obejrzeli piękne i nowoczesne budynki dydaktyczne oraz warsztaty szkolne. Mieli także możliwość zapoznania się ze strukturą i organizacją pracy naszej szkoły.

zobacz więcej >>

2008-10-07 Wycieczka integracyjna do gospodarstwa agroturystycznego w Brzozie Toruńskiej.

W dniu 7 października uczniowie klas I LPC i I LPD wraz z opiekunami: Małgorzatą Gurtowską, Katarzyną Bawolską, Moniką Lamką- Czerwińską i Renatą Smok wybrali się na wycieczkę integracyjną do gospodarstwa agroturystycznego w Brzozie Toruńskiej. Dobrej zabawie nie było końca. Wśród wielu atrakcji można wymienić jazdę konną, pływanie łódką, łowienie ryb, ale największą z nich okazały się...skoki na trampolinie. Te ostatnie cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko u młodzieży. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach...Popatrzcie sami, co tam się działo....

zobacz więcej >>

2008-09-27 Akcja sprzątania świata.

W dniu 27 września 2008 roku młodzież licznie przybyła, aby zabrać się za generalne porządki okolic naszej szkoły. Sprzątano bardzo dokładnie pod czujnym okiem opiekunów: Eweliny Nowakowskiej, Urszuli Ignaczak, Katarzyny Bawolskiej, Malgorzaty Gurtowskiej oraz Arkadiusza Augustynowicza.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

zobacz więcej >>

2008-09-25 Zebranie dla rodziców klas maturalnych.

W dniu 25 września 2008 roku o godz. 15.30 odbyło się zebranie dla rodziców klas maturalnych. Rodzice uzyskali niezbędne informacje odnośnie egzaminów zewnętrznych, jakie będą zdawać uczniowie w tym roku szkolnym.

 • Dyrektor Ryszard Suwała poinformował o działaniach podejmowanych przez szkołę w celu uzyskania przez zdających najwyższych wyników na egzaminach zewnętrznych.
 • Wicedyrektor Katarzyna Dąbrowska zapoznała zebranych z regulaminem, procedurami i sposobami przeprowadzania egzaminów zewnętrznych.
 • Nauczyciele: Alicja Filipczak - język polski, Anna Lewandowska - Pudlińska - języki obce, Ewelina Nowakowska - geografia, historia, oraz Marek Jaworski - przedmioty zawodowe, omówili szczegółowe zasady zdawania egzaminu z wybranych przez uczniów przedmiotów egzaminacyjnych oraz poinformowali o dodatkowych zajęciach jakie prowadzą z maturzystami, dzieląc się jednocześnie obserwacjami na temat jak do tej pory pracuje młodzież.
Po zakończeniu części szkoleniowej odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

2008-09-19 Zebrania z rodzicami uczniów klas pierwszych

W dniu 18 września 2008 roku o godzinie 15.30 odbyło się zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych.
• Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Suwała zaprezentował Rodzicom szkołę w tym sukcesy i osiągnięcia uczniów.
• Rodzice uczniów klas pierwszych wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołów artystycznych promujących działalność pozalekcyjną szkoły.
• Pani Anna Grabowska – Dąbek przeprowadziła krótką pogadankę na temat narkomanii.
• Po zakończeniu spotkania z dyrekcją szkoły odbyły się zebrania z wychowawcami poszczególnych klas, gdzie zapoznano rodziców z wewnątrzszkolnym systemem oceniania, wymaganiami stawianymi młodzieży oraz zasadami i formami pracy w Zespole Szkół Samochodowych.

zobacz więcej >>

2008-09-03 POGOTOWIE NAUKOWE

POGOTOWIE NAUKOWE

W roku szkolnym 2008/2009 zapewniamy uczniom pomoc w nauce z każdego przedmiotu w ramach

Pogotowia Naukowego Nauczycieli.

Na dodatkowych zajęciach, prowadzonych po lub przed lekcjami, uczniowie mogą  uzyskać pomoc w przygotowaniu się do egzaminów zewnętrznych oraz w nadrobieniu zaległości w nauce. Terminy spotkań z nauczycielami przedstawiamy  na tablicy informacyjnej.

ZAPRASZAMY  NA  ZAJĘCIA

2008-09-01 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008 / 2009

1 września 2008 o godzinie 9.00 społeczność Zespołu Szkół Samochodowych zainaugurowała rok szkolny 2008/2009. Dyrektor Szkoły Ryszard Suwała powitał nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa usłyszeli pierwszoklasiści rozpoczynający naukę w naszej szkole. Uczniowie usłyszeli życzenia sukcesów w nauce, pomyślnego zdania egzaminów zewnętrznych i wszystkiego co najlepsze. Inaugurację uświetniły jak zawsze występy szkolnych zespołów artystycznych i orkiestry dętej.

zobacz więcej >>


POWRÓT