Dzień Bezpiecznego Internetu
2008-02-12

Dnia 12 lutego 2008 r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych obchodzili "Dzień Bezpiecznego Internetu". Tego dnia została wyemitowana przez radiowęzeł, dla wszystkich klas, audycja, pt: "Bezpieczny Internet", przygotowana przez p. Wiolettę Babińską. W audycji brali udział następujący uczniowie: Emilia Piechocka, Marta Linowiecka oraz Kamil Stasiński, Paweł Ziółkowski i Krzysztof Wiśniewski. Nauczyciele prowadzący w tym dniu zajęcia z przedmiotów informatycznych (p.Joanna Pawlicka, p.Renata Murawska, p.Krystyna Górska, p.Krystyna Pyda, p.Wioletta Babińska, p.Zbigniew Wasielak, p.Konrad Adamczewski, p.Robert Feter), podejmowali temat zagrożeń i zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

 W ramach akcji -  "Dzień Bezpiecznego Internetu" - zostały dodatkowo podjęte następujące działania:

  • zastała przygotowana gablota informacyjna w segmencie C na I piętrze (zachęcamy młodzież do zapoznania się przedstawionymi informacjami),
  • na Zebraniu z Rodzicami  rozdano ulotki, pt: "10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu". Rodzice zostali również poinformowani o warsztatach i szkoleniach organizowanych przez Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku, związanych z obchodami "Dnia Bezpiecznego Internetu" w dniu 12 lutego 2008 r.
  • uczniowie ZSS biorą udział w konkursie ogłoszonym przez Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku; ich zadaniem jest przedstawienie w formie filmu lub prezentacji, krótkiej historyjki o tym jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu, lub jak nie należy tego robić. Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi w dniu 13 marca 2008 roku podczas I Miejskiej Konferencji dotyczącej Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie.

Polecamy następujące strony www poświęcone bezpieczeństwu w sieci:

 

SimpleViewer requires Macromedia Flash. Get Macromedia Flash >> . If you have Flash installed, click to view gallery

Start Slide Show PicLens

Zainstaluj wtyczkę PicLens ze strony www.cooliris.com do twojej przeglądarki a zobaczysz powyższą galerię w zupełni innym wymiarze!!! >>
Na danej stronie kliknij zielnoną ikonkę z napisem Download


POWRÓT