Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Dnia 3 marca 2015 roku uczniowie z klas II LOA, III LOA i III LOB uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorem dnia było Centrum Kultury "Browar B" oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Młodzież uczestniczyła w prelekcji, podczas której wykład wygłosił dr Marek Szymaniak, a także głos zabrał p. Jerzy Gadzinowski, bratanek jednego z Żołnierzy Wyklętych- Jerzego Gadzinowskiego pseudonim "Szary", którego oddział walczył na Kujawach.

Uczniowie usłyszeli o wielkiej odwadze i szczerym patriotyzmie młodych ludzi, którzy po zakończeniu II wojnie światowej nie złożyli broni, za co tracili wolność i nierzadko życie.

Po prelekcji obejrzeli wystawę poświęcona Żołnierzom Wyklętym z 5.wileńskiej brygady Armii Krajowej na Pomorzu, pod tytułem "Nie jesteśmy żadną bandą, my jesteśmy z miast i wiosek polskich".

Młodzi ludzie wysłuchali także koncertu Andrzeja Kołakowskiego, barda niepodległościowego, który wykonał m.in. utwór "Inka".

Opiekunem uczniów była p. Bożena Piętowska.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.