Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 w ZSS
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

10 lutego 2015 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  

Polecane materiały:

W naszej szkole zostaną rozwieszone QR-code. Co to takiego? Kody QR zawierają treści, np. linki do stron internetowych lub tekst.

Jeśli dysponujesz urządzeniem mobilnym (smartfonem, tabletem):

Kody QR rozwieszone po Naszej szkole zawierają porady dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, np. informacje o tym, jak radzić sobie jeśli padniemy ofiarą hejtera.

Oto przykład jednego z QR-code. Zainstaluj jedną z powyższych aplikacji do odczytywania QR-code i odszyfruj co jest napisane na poniższym obrazku.

UWAGA! Kody QR rozwieszone w Naszej szkole zawierają wyłącznie porady w formie tekstowej, dlatego do ich odczytania nie jest wymagany dostęp do internetu.

Chcesz wygenerować swój QR-code? Możesz to zrobić na tej stronie. www.qr-online.plAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.