Mikołajkowy Turniej klas pierwszych
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

MISTRZOSTWA  KLAS  PIERWSZYCH

Dnia 4 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych odbył się Mikołajkowy Turniej klas pierwszych. Łącznie wzięło w nim udział około 110 uczniów, rozegrano 101 spotkań. Panowała miła atmosfera i świetna zabawa. Młodzież rywalizowała między sobą w 8 dyscyplinach sportowych, za miejsca I - III każdy z uczestników otrzymał medal.

I. Siatkówka

Rozgrywki prowadzono w systemie pucharowym. Do półfinału dostał się klasy:1Tse-1Tsb oraz 1Cz -1Tsd. III miejsce wywalczyła klasa 1 Cz. W walce o I miejsce lepsza okazała się klasa 1Tse.  Klasyfikacja końcowa przedstawia się w następujący sposób:
I miejsce - klasa 1 Tse
II miejsce - klasa 1 Tsb
III miejsce - klasa 1 Cz

II. Koszykówka

Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Do półfinału awansowały drużyny 1TSA, 1TSC, 1TSE, 1AZ.  W klasyfikacji końcowej zwyciężyła klasa 1 TSE wygrywając w finale 20:0 z klasą 1TSC, trzecie miejsce wywalczyła drużyna klasy Az. Udział wzięło 28 zawodników rozegrano 9 spotkań.

III. Piłka ręczna

W tej grze pierwsze miejsce zajęła klasa 1TE przed klasą 1Az  i 1TsB. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Duże zaangażowanie i wyrównany poziom gry dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji. Rozegrano 8 pojedynków, startowało 64 zawodników.

IV. Piła nożna

Ta gra jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Losowanie z udziałem przedstawicieli wszystkich drużyn ustawiło drabinkę meczy. Mecze półfinałowe rozgrywały między sobą drużyny klas 1 Tse - 1 Tsa, 1 Cz - 1 Tsd. W meczu o 3. miejsce zmierzyły się zespoły 1 Tsa i 1 Tsd (wynik 0:3). W meczu o Mistrzostwo grały 1 Tse i 1 Cz. W normalnym czasie gry był bezbramkowy remis. Wynik został ustalony po rzutach karnych (4:3 dla 1 Tse), których potrzebne były aż trzy serie. Czas gry w pierwszej rundzie 1 x 8 minut. Natomiast mecze półfinałowe i finałowe zostały skrócone do 5 minut. W sumie rozegranych zostało 9 spotkań. W turnieju wzięło udział 63 zawodników.

Kolejność końcowa:
I miejsce - 1Tse
II miejsce - 1Cz
III miejsce - 1Tsd

V. Wyciskanie sztangi
Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc rozegrano: max ilość powtórzeń ciężarem 70% masy ciała .
I miejsce - KILANOWSKI DAWID  - klasa 1 Az  - wynik 50 kg - 30
II miejsce - RZADKOWOLSKI KAMIL - klasa  1AZ  - wynik 45 kg - 26
III miejsce - LEWANDOWSKI PIOTR - klasa 1TSC - wynik 55 kg - 23

VI. Cymbergaj

Grę w cymbergaja rozgrywano w systemie każdy z każdym. Do finału awansowali zawodnicy z klasy: 1 Az, 1Tsa,1Tsb. Mecz o trzecie miejsce  wygrał  zawodnik z klasy 1 Az - Mateusz Tomaszewski. Finał rozegrano pomiędzy klasą 1 Tsa a klasą 1Tsb. Drugie miejsce zajął Jakub Chrzanowski z klasy 1Tsa. Pierwsze - Kasper Byczek z klasy 1Tsb.

VII. Futbol Stołowy

Futbol stołowy czyli tzw. piłkarzyki rozegrano systemem pucharowym. Mecz grano do 10 pkt. Pierwsze miejsce w całej rozgrywce zajęli zawodnicy z klasy 1 Tsa ( Jarosław Chmiel, Radosław Śmigielski), drugie miejsce klasa 1Az ( Dawid Marczewski, Michał Świątkiewicz), trzecie miejsce 1Tsb (Patryk Kotrych, Michał Lewandowski).

VIII. Strzelectwo sportowe

Strzelectwo sportowe rozegrano osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. Każdy z zawodników wykonywał 5 strzałów (trenażer scatt).
W kategorii mężczyzn
I miejsce - Przybyszewski Mateusz - klasa 1 Tsc 
II miejsce - Robaczyński Konrad - klasa 1 Tsb
III miejsce - Ormiński Dariusz - klasa 1 Tsa 
W kategorii kobiet
I miejsce  - Oliwia Lewandowska - klasa 1 Loa
II miejsce - Weronika Jóźwiak - klasa 1 Loa 
III miejsce - Anna Lewandowska - klasa 1 Loa  

IX Klasyfikacja końcowa

W klasyfikacji końcowej na najbardziej usportowioną klasę wygrała klasa   1 TSE W nagrodę otrzymała od klasy 2 AZ , która zwyciężyła w tamtym roku tort, który stał się tradycją w tych rozgrywkach.

Zwycięska klasa będzie zobowiązana do przekazania tortu klasie która zwycięży w przyszłym roku. Życzymy smacznego

Punkty przyznawano wg zasady:
I miejsce - 3 pkt
II miejsce - 2 pkt
III miejsce - 1 pkt

klasa

P.K.

P.R.

P.S.

P.N.

Piłkarzyki

100M

1000 M

SKOK W DAL

Cymbergaj

Strzelectwo

Wyciskanie
sztangi

 

Razem

 

Miejsce

1 Tsa

 

 

 

 

3

6

4

 

2

 

 

15

II

1 Tsb

 

1

2

 

1

 

 

 

3

 

 

7

 

1 Tsc

2

 

 

 

 

 

2

 

 

3

1

8

 

1 Tsd

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

1Tse

3

3

3

3

 

 

 

4

 

 

 

16

I

1 Az

1

2

 

 

2

 

 

 

1

 

5

11

III

1 Cz

 

 

1

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

1TIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 

1LOA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 +1

 

3

 Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.