Pix Programming Challenge uczniowe 4Ti w półfinale
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Uczniowie 4 TiA w półfinale konkursu Pix Programming Challenge. Trzech uczniów z kl 4 TiA: Kacper Betke, Maciej Górecki i Dorian Krychowiak zakwalifikowało się do półfinałów międzynarodowego konkursu programistycznego Pix Programming Challenge.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży,w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Organizowany jest w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Przygotowania do konkursu uczniowie rozpoczęli już we wrześniu,rozwiązując zadania programistyczne w aplikacji PixBlocks w języku Python.

Aby przejść do półfinału, musieli rozwiązać 20 zadań związanych z różnymi zagadnieniami algorytmicznymi. Na 900 uczestników konkursu do półfinału zakwalifikowało się tylko 490. Wśród nich znalazła się cała trójka z naszej szkoły!

Podobnie wyglądała rywalizacja na kolejnym etapie - należało wykonać następnych 20 zadań. Nasi uczniowie rozwiązali wszystkie z nich, jednak tym razem liczył się czas. Do finału zakwalifikowały się osoby, które wykonały je najszybciej.

Gratulujemy Kacprowi, Maćkowi oraz Dorianowi dojścia do półfinałów w Pix Programming Challenge.

Opiekun uczniów: Robert Feter.

Pobierz darmowy program pixblocksAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.