Dzień Bezpiecznego Internetu
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą, zaś jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest od 2005 r. przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę- realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę".

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".

    W dniach 4-8 lutego 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych wzięli udział w kilku przedsięwzięciach przygotowanych w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, tj.:
  • w świetlicy szkolnej w warsztatach pt. "Cyberprzemoc - jak się chronić" prowadzonych przez przedstawicielki Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu,
  • w pracowniach informatycznych w zajęciach pt. "Dzień Bezpiecznego Internetu" przygotowanych przez: Roberta Fetera, Anetę Pasek, Mriusza Koprowskiego,
  • w bibliotece w warsztatach na temat "Ciemna strona Internetu", które poprowadziła pedagog Anna Grabowska-Dąbek.

Uzupełnieniem w/w działań były wystawy "Dzień Bezpiecznego Internetu" i "Biblioteki cyfrowe" przygotowane w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy: p. Wioletta Klepacz, p. Mariola Dorsz, p. Anna Grabowska - Dąbek, p. Robert Feter, p. Aneta Pasek, p. Mariusz KoprowskiAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.