GODZINY PRACY OPIEKUNÓW KÓŁ MUZYCZNYCH

Grzegorz Augustynowicz Andrzej Marciniak
PONIEDZIAŁEK 11.15 - 12.45 11.45 - 12.30, 16.00 - 17.30
WTOREK 8.30 - 9.30, 13.00 - 16.45 12.00 - 16.30
ŚRODA 13.30 - 18.15 11.45 - 17.00
CZWARTEK 11.30 - 17.15 12.00 - 16.30
PIĄTEK 11.30 - 16.15 7.30 - 9.00, 11.00 - 14.00
Nasze zespoły artystyczne reprezentują szkołę, miasto i województwo w charakterze ogólnopolskim. Uczestniczą w koncertach na terenie miasta i szkoły. Ostatnie osiągnięcia to zdobycie w ogólnopolskim konkursie Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu nagrody za wykonanie marsza polskiego kompozytora A. Maja „Apel strzelecki” oraz za ciekawe elementy musztry paradnej.
We wrześniu nasze zespoły wzięły udział w uroczystości zorganizowanej w związku z pożegnaniem lata. Odbył się przemarsz przez miasto oraz krótki koncert przed Urzędem Miejskim.
Zespół poezji śpiewanej oraz grupa recytatorów uczestniczyła w występie, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku.
W szkole występowaliśmy dla rodziców uczniów klas pierwszych oraz podczas szkolnego święta pod nazwą Imieniny Patrona.
Dzień Edukacji Narodowej również połączony był z występami szkolnych zespołów. Występowała Anna Hnatowicz, Żaneta Kleips, zespół taneczny i orkiestra dęta.
Uczestniczyliśmy w koncercie charytatywnym pod nazwą „ Pamiętamy o Tobie Święty Mikołaj i ja” organizowanym przy udziale Włocławskiego Centrum Edukacji i Promocji Kultury.
Włocławskie Centrum Edukacji i Promocji Kultury zorganizowało również koncert pt. „Przyjaciele po to są” z udziałem znanego piosenkarza Bogusława Meca. W koncercie tym naszą szkołę reprezentowała Anna Hnatowicz uczennica klasy 1LpA oraz Arkadiusz Augustynowicz współtworzący sekcję akompaniującą artyście i jego gościom.
Orkiestra dęta uczestniczyła w organizowanej przez Urząd Miasta uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Józefowi Piłsudskiemu, a także w uroczystościach związanych z dniem odzyskania niepodległości.
Z tej okazji odbył się również koncert na terenie szkoły.
Przy udziale Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego we Włocławku zorganizowano w Kościele Garnizonowym uroczysty koncert noworoczny dla młodzieży Zespołu Szkół Samochodowych i Ekonomicznych połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie naszej orkiestry dętej.
Bezpośrednio przed przerwą świąteczną w szkole odbył się koncert kolęd z udziałem nauczycieli naszej szkoły.
Ostatnim występem w mijającym semestrze bieżącego roku szkolnego był udział szkolnej orkiestry na specjalne zaproszenie TVP Bydgoszcz oraz programu pierwszego TVP w koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Orkiestra i zespołami opiekują się Grzegorz Augustynowicz, Andrzej Marciniak, Arkadiusz Augustynowicz, Elżbieta Borowska, Małgorzata Brzezińska.
   

POWRÓT