WYDARZENIA W ZSS
od 2002-09-01 do 2003-08-31

Aktualności

Ilość wpisów od 2002-09-01 do 2003-08-31 wynosi: 10

2003-06-06 Rozdanie świadectw w klasach maturalnych

I w końcu nadszedł ten niezwykle ważny i jakże uroczysty dzień. Nagrodą za trud i ciężką pracę będzie dzisiaj świadectwo dojrzałości. Toteż na twarzach abiturientów maluje się uśmiech, radość i satysfakcja. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz więcej >>

2003-06-02 Obrony prac dyplomowych

Obrona prac dyplomowych to również ważny egzamin w naszej szkole. Prezentacja prac, do których uczniowie przygotowywali się przez cały rok odbywa się w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Młodzież jest bardzo dobrze przygotowana, dlatego wyniki satysfakcjonują zarówno zdających, jak i promotorów. Abiturientom gratulujemy bardzo dobrych wyników, a nauczycielom świetnego przygotowania młodzieży do egzaminu.

zobacz więcej >>

2003-05-26 Eurosesja

Opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizowali spotkanie, na które zaprosili przedstawicieli uczniów i nauczycieli włocławskich szkół średnich. Honorowym gościem był pan Mirosław Krajewski. Celem spotkania było przybliżenie spraw związanych z Unią Europejską. Młodzi ludzie już po raz kolejny mogli podyskutować na temat integracji europejskiej. Cieszymy się, że młodzież zainteresowana jest sprawami dotyczącymi ojczyzny, pragnie wymieniać swoje poglądy i doświadczenia na niezwykle ważne i jakże trudne tematy. Obserwując ich żywe zainteresowanie polską rzeczywistością, chyba możemy być spokojni o naszą przyszłość.

zobacz więcej >>

2003-05-10 Parada Schumana we Włocławku i w Warszawie

Poparcia dla integracji europejskiej udzieliła również młodzież naszej szkoły. Barwnie, w kolorach żółto-niebieskich, przy dźwiękach muzyki szkolnej orkiestry dętej oraz pokazach tanecznych naszego zespołu przemaszerowali najpierw ulicami Włocławka, a następnie naszej stolicy. Atmosfera była wspaniała, przyniosła wszystkim mnóstwo niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku młodzież naszej szkoły aktywnie będzie uczestniczyć w paradzie, bo naprawdę warto.

zobacz więcej >>

2003-05-06 Matura 2003 w ZSS

Właśnie rozpoczęły się egzaminy dojrzałości, które potrwają do końca maja. Maturzyści skoncentrowani i skupieni. Chcą jak najlepiej wypaść, bo przecież to m.in. od tego egzaminu zależy ich dalsza przyszłość. A zatem wszystkim zdającym życzymy koncentracji, pewności siebie i wymarzonych wyników.

zobacz więcej >>

2003-05-06 EKSLIBRIS POLSKI

Najzdolniejsi artystycznie uczniowie szkoły z okazji 30-lecia istnienia naszej placówki przygotowali propozycje ekslibrisu. Na uwagę zasługują walory estetyczne prac uczniów. To niewątpliwie miniaturowe dzieła sztuki. Gratulujemy.

zobacz więcej >>

2003-03-20 Kangur matematyczny 2003

Wszyscy miłośnicy rozwiązywania zadań mieli dzisiaj okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkursie matematycznym KANGUR. Nie wiem czy wiecie, że Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR narodził się w latach osiemdziesiątych w Australii, stąd jego nazwa. Inicjatorem powszechnego „łamania głów” był znany matematyk Peter Joseph O’Halloran. W roku 1990 konkurs dotarł do Europy. Od 1994 roku w Paryżu działa światowe centrum konkursu, które koordynuje prace Komisji w poszczególnych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano konkurs w 1992 roku. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy i sprawności matematycznych dzieci i młodzieży na całym świecie. Zadania zawierają ciekawe propozycje z algebry, geometrii i innych działów matematyki. A zatem uczniom biorącym w tegorocznej edycji konkursu życzymy interesujących zadań i oczywiście jak najlepszych wyników.

zobacz więcej >>

2003-03-14 Dni otwarte w ZSS

Dzisiaj dla nas ważny dzień. Gościmy bardzo wielu gimnazjalistów. Staramy się przybliżyć im atmosferę szkoły i zaprezentować wszystkie jej atuty. Mamy nadzieję, że większość odwiedzających nas gości zdecyduje się na naukę w murach naszej nowoczesnej i pięknej szkoły. Ci, którzy to zrobili wcześniej nie żałują. Jeden z naszych uczniów po roku nauki powiedział: Samochodówka nie tylko spełniła moje oczekiwania, lecz również pozytywnie zaskoczyła organizacją i panującymi tu obyczajami, a uczennica klasy maturalnej dodała: Chyba nie ma w naszym mieście szkoły, która pozwala na tak szerokie rozwijanie własnych zainteresowań. Osobiście należę do zespołu tanecznego, wokalnego, koła poetyckiego i europejskiego. Może jednak warto zainwestować w swoją przyszłość. Zapraszamy.

zobacz więcej >>

2003-01-15 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ZSS

Kolejny raz zagrała w naszej szkole WOŚP. Uczniowie i nauczyciele prześcigali się w licytacji zgromadzonych przedmiotów. Trudno powiedzieć kto wygrał. Zarówno serca kadry pedagogicznej, jak i młodzieży w tym roku były wyjątkowo pojemne. Zresztą inaczej być nie mogło, zwłaszcza że chodzi o dobro dzieci. Cieszymy się, że dzięki zebranym pieniążkom chociaż u kilkoro dzieci na twarzach zagości uśmiech.

zobacz więcej >>

2002-11-25 Dni Patrona 2002

Zgodnie z tradycją również i w tym roku obchodzimy Dni Patrona Szkoły. Rozpoczynamy od uroczystego apelu i konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Po wysiłkach intelektualnych czas na konkursy sprawnościowe, których w tym roku program przewiduje wiele. Na zakończenie uroczystości pobawimy się w Hali OSiR dopingując siatkarzy. Mamy nadzieję, że tym razem uczniowie dadzą szansę nauczycielom. Życzymy udanej zabawy.

zobacz więcej >>


POWRÓT