Uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W dniu 28 maja 2014 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Szkoła Dialogu", realizowanego we współpracy z Fundacją Forum Dialogu Między Narodami pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczniowie biorący udział w projekcie zaprezentowali efekty swej kilkumiesięcznej pracy. Na specjalne życzenie młodzieży, pragnącej łączyć pokolenia i dzielić się swoją wiedzą, wśród zaproszonych gości byli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W trakcie uroczystości Pan Tomasz Wąsik, Kierownik Muzeum Historii Włocławka, wygłosił prelekcję na temat mniejszości narodowych w przedwojennym Włocławku, a Pan Tomasz Dziki, Kierownik włocławskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu, opowiedział o ich wpływie na rozwój włocławskiego przemysłu w dwudziestoleciu międzywojennym.

Podsumowanie wzbogacono o wystawę Śladami włocławskich Żydów i przygotowany przez młodzież film oraz piosenkę z teledyskiem.

Każdy z gości otrzymał przewodnik wykonany przez uczestników projektu pt. Oni przeżyli w pamięci.

W czytelni szkolnej zostały zaprezentowane judaika ze zbiorów ks. Marka Raszewskiego, w tym wycinanki żydowskie stworzone przez panią Annę Ćwiklińską.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.