Szkoła Dialogu - spacer
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W dniu 23 maja 2014 roku uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym "Szkoła Dialogu" wraz zaproszonymi przez siebie koleżankami i kolegami i opiekunkami: p. Anitą Kaniewską-Kwiatkowską, p. Magdaleną Cześnin i p. Moniką Lamką-Czerwińską powędrowali w miejsca związane z przedwojennymi mieszkańcami naszego miasta.

Przed wyjściem odbyło się spotkanie w czytelni, podczas którego uczestnicy projektu opowiedzieli swoim kolegom o efektach pracy w ramach "Szkoły Dialogu".

W trakcie spaceru każdy z uczniów otrzymał mapkę i przewodnik "Przeżyli w pamięci" przybliżający zagadnienia związane z obecnością Żydów we Włocławku.

Młodzi ludzie zobaczyli miejsca, gdzie mieściły się synagogi, szkoły, szpital i kluby sportowe. Opowiadano o historii tych miejsc i ich znaczeniu w codziennym życiu społeczności żydowskiej.

W trakcie wędrówki każdy z biorących w niej udział mógł spróbować słodkości przygotowanych według żydowskich receptur.

Po spacerze wszyscy udali się do Włocławskiej Informacji Turystycznej, gdzie przedstawiciele uczniów biorących udział w projekcie przekazali przewodniki "Przeżyli w pamięci" celem rozpropagowania wśród mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów.
Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.