Dzień Walki z Ubóstwem
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

Dnia 17 października 2013 roku obchodziliśmy na świecie Dzień Walki z Ubóstwem. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się gra terenowa  pt.: "KróleSTWO Ubó" oraz wystawa plakatowa. Gościliśmy przedstawicielkę Polskiej Akcji Humanitarnej Dominikę Rypę, która tę grę obserwowała. W grze udział wzięło 45 uczniów klas I technikum i liceum. Uczestników gry przywitał król Ubóstwiany, który odczytał orędzie do mieszkańców królestwa,  zapoznał ich za zasadami i przebiegiem zabawy. Przedstawiciele klas losowali mapy, na których zaznaczono punkty.

Przy każdym punkcie uczestnicy  musieli wykazać się kreatywnością i siłą fizyczną, zajmując się problemami świata: edukacją,  Milenijnymi Celami Rozwojowymi, dostępem do wody, problemem wody, slumsami oraz minami przeciwpiechotnymi. Grę zakończyło ORĘDZIE NOWEJ RADY KRÓLESTWA, które odczytała zwycięska drużyna - klasa I TsB.  

Pani  Dominika Rypa - koordynator Szkół Humanitarnych oraz programu wodnego w Sudanie Południowym opowiedziała o Sudanie Południowym (najmłodszym państwie świata), problemie wody oraz pracy na misji.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.