Święto Patrona Szkoły.
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W dniu 28 października 2010 roku, w imieniny Tadeusza, społeczność Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku obchodziła Święto Patrona Szkoły. Na apelu inaugurującym uroczystość przybliżono postać Tadeusza Kościuszki - wielkiego Polaka, którego imię z dumą nosi Zespół Szkół Samochodowych. Oprócz faktów historycznych związanych z osobą Tadeusza Kościuszki odbył się koncert szkolnych zespołów instrumentalno - wokalno - tanecznych, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona. W holu głównym szkoły przygotowano okazjonalną wystawę o Tadeuszu Kościuszce. Zgodnie z programem uroczystości odbyły się także konkursy: Konkurs Wiedzy o Patronie i Konkurs Motoryzacyjny. Na sali gimnastycznej zorganizowano międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej.
Konkurs Wiedzy o Patronie

Konkurs Wiedzy o Patronie na dobre wpisał się w tradycję obchodów Święta Tadeusza Kościuszki. Podczas jego trwania młodzież klas pierwszych może pochwalić się wiedzą o życiu i działalności wielkiego Polaka. Tegoroczny konkurs był bardzo wyrównany, potrzebna była dogrywka, gdyż wszyscy uczestnicy byli wyjątkowo dobrze przygotowani.

Najlepszym uczestnikiem konkursu okazał się Daniel Ziółkowski z klasy I TSB, drugie miejsce zajął uczeń klasy I TSA Dawid Królikowski, trzecie natomiast przypadło Hubertowi Woźniakowi z klasy I TSD.

Zwycięzcom gratulujemy!


Konkurs motoryzacyjny

Przy licznej widowni i czujnym oku Dyrekcji w dniu Imienin Patrona odbył się Konkurs Motoryzacyjny. Z zadaniami różnego typu zmagały się dwuosobowe drużyny klas czwartych Technikum Samochodowego. Przyszli technicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, eksploatacji pojazdów samochodowych, rozpoznać części samochodowych i przyrządy pomiarowe.
Znajomość zagadnień oceniało jury w składzie:

  • pan Wtold Dawidek - Kierownik Warsztatów,
  • pan Marek Jaworski - nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • Piotr Helm - uczeń z klasy 4 TsD.

W tegorocznym konkursie poziom drużyn był bardzo wyrównany.
Najlepsi okazali się reprezentanci klasy 4 TSB: Radosław Kujawa i Piotr Łabiszewski.  

Drugie miejsce przypadło Jarosławowi Szychulskiemu i Błażejowi Olszewskimu z klasy 4TsD, a trzecie Radosławowi  Gajdzie i Dawidowi  Szpadzińskiemu z 4TsC.

Laureaci otrzymali nagrody księżkowe.


Konkurs przygotowała p. Anna Ostrowska.

Turniej Piłki Siatkowej


Z okazji Święta Patrona rozegrano międzyszkolny turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział następujące drużyny: Liceum Ziemi Kujawskiej, Zespół Szkół Elektrycznych i Zespół Szkół Samochodowych .

Najlepszymi okazali się siatkarze Liceum Ziemi Kujawskiej. Drugie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Samochodowych, na trzecim uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych.

Wyniki spotkań przedstawiały się następująco:
  1. ZSS - ZSEl. 2:0
  2. ZSEl. - ZSS 1:2
  3. ZSS - LZK 0:2


Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.