Wizyta studyjna w Muzeum Auschwitz- Birkenau
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

TO SIĘ STAŁO, A WIĘC MOŻE ZNÓW SIĘ ZDARZYĆ...
MOŻE SIĘ ZDARZYĆ WSZĘDZIE.

Primo Levi (31 lipca 1919 - 11 kwietnia 1987) -
włoski Żyd, chemik i pisarz, były więzień obozu Auschwitz.

Auschwitz
Źródło: xiquinhosilva, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

20 maja 2021 roku - w ramach realizowanego w szkole międzynarodowego projektu "Transport 77"- klasa 2Loa wraz z nauczycielami (Katarzyną Dąbrowską, Anitą Kaniewską - Kwiatkowską, Magdaleną Cześnin) uczestniczyła w studyjnej wizycie online w Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Program wizyty składał się z dwóch części. Pierwsza była przeznaczona na wirtualne poznanie Miejsca Pamięci Auschwitz Birkenau, w tym historii obozu koncentracyjnego i ośrodka natychmiastowej zagłady. Druga miała charakter warsztatowy. Podzieleni na grupy uczniowie zastanawiali się, jak funkcjonowała jednostka wobec rzeczywistości obozowej. Czy istniała solidarność, odwaga, moralność? Jak więźniowie radzili sobie z głodem, poniżeniem, samotnością? Rezultaty swojej pracy i osobiste refleksje zaprezentowali na forum uczestników warsztatów, w których wzięli także udział przewodnicy i inni pracownicy muzeum.

Koordynatorem międzynarodowego projektu i organizatorem wizyty studyjnej jest wicedyrektor Katarzyna Dąbrowska.

Źródło: auschwitz.orgAutorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.