XII edycja projektu
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W lutym 2021 r. szkolne Koło Naukowe Historyków przystąpiło do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej "Kamienie Pamięci".

Edycja realizowana w roku szkolnym 2020/2021, zatytułowana "Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983", nawiązuje do 40. rocznicy wydarzeń Sierpnia 80' i narodzin NSZZ "Solidarność" oraz 40. rocznicy wprowadzenia przez reżim komunistyczny stanu wojennego. Cel projektu to znalezienie bohatera lokalnego, często nieznanego lub zapomnianego i jego upamiętnienie - osoby zaangażowanej w działalność opozycji demokratycznej, represjonowanej, internowanej, więzionej po wprowadzeniu stanu wojennego, tworzącej konspiracyjne struktury, angażującej się w podziemny drugi obieg wydawniczy lub w innych formach występującej przeciwko komunistycznej dyktaturze w latach 1981-1983. Koło Naukowe Historyków znalazło takiego bohatera - to p. Dariusz Jaworski (1963-2020).

Koordynator projektu: p. Dariusz Koziński.Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.