Mamy to!
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

W listopadzie na stronie Fundacji "Anwil dla Włocławka" ogłoszona została lista zwycięzców IV edycji konkursu grantowego "Uczę się z ANWILEM", popularyzującego naukę przedmiotów ścisłych wśród młodzieży. W jego ramach można było starać się o dofinansowanie inicjatyw umożliwiających pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu chemii, matematyki, fizyki oraz informatyki w kreatywny sposób. O grant mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, działające we Włocławku i okolicach, a także szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

W tym roku wśród dziewięciu nagrodzonych znalazła się nasza szkoła z projektem "Mała poligrafia", w ramach którego uczniowie dowiedzą się jak tworzyć grafikę komputerową i wykorzystać ją w praktyce.

Uczniowie uczestniczący w projekcie poznają nowatorską technologię wytwarzania przedmiotów z nadrukami. Po zrealizowaniu zajęć będą potrafili projektować grafikę komputerową, poznają także techniki związane z drukiem przemysłowym. Dzięki temu, że sami zaprojektują i wykonają plakaty, kubki i koszulki z nadrukiem rozwiną umiejętność kreatywnego i twórczego myślenia oraz wyciągania wniosków. Zajęcia oraz finalne efekty pracy będą rejestrowane w formie zdjęć. Na koniec zajęć prace uczniów zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Pracownia "małej poligrafii" będzie ponadto służyć wszystkim uczniom i innym zainteresowanym także po zrealizowaniu projektu.

Projekt "Mała poligrafia" sfinansowany został ze środków Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA w ramach programu grantowego "Uczę się z ANWILEM - IV edycja".Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.