Debata oxfordzka w LMK
Oglądaj nasze filmy
na kanele youtube.

YOU TUBE

1 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku odbyła się debata oxfordzka na temat stosunków polsko - amerykańskich od II wojny światowej do czasów współczesnych.

Była ona podsumowaniem projektu "Wspólna przeszłość kluczem do przyszłości", który ma celu zapoznanie uczniów z historią i sprawami bieżącymi. Dyskusja dotyczyła czterech tematów: stosunków polsko-amerykańskich w okresie II wojny światowej, postaci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, prezydentury Donalda Trumpa i amerykańskiego snu. Uczniowie zostali losowo przydzieleni do drużyn propozycji i opozycji, a następnie przedstawiali swoje argumenty. Debata była okazją do wykazania się sztuką pięknego wysławiania oraz kulturalnego spierania się.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas liceum: Natalia Feliniak z klasy 1 LOA, Katarzyna Glabas i Wiktoria Chomicz z klasy 2 LOA.

Opiekę nad uczennicami sprawowała p. Bożena Piętowska.

Autorami witryny ZSS są: Robert Feter, Katarzyna Rzepecka - Paluch
Dziękujemy Dyrekcji oraz koleżankom i kolegom za przekazywane materiały.
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zss.q4.pl są własnością osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.