BIBLIOTEKA SZKOLNA

Strona główna
GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI
PONIEDZIAŁEK
WTOREK
ŚRODA
CZWARTEK
PIĄTEK
7.00 - 15.00
7.00 - 17.00
7.00 - 17.00
7.00 - 17.00
7.00 - 14.10
Pracownicy biblioteki: mgr inż. Alicja Chrapkowska, mgr Grażyna Jóźwicka, mgr Wioletta Klepacz.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2011

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To miesiąc, w którym wypada choć na chwilę zajrzeć do biblioteki szkolnej. Nasza biblioteka szkolna świętowała  24 października 2011 r. Hasło tegorocznego święta to: "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia"

W tym dniu drzwi biblioteki zostały otwarte dla wszystkich czytelników. Informacja o święcie biblioteki była umieszczona w gablocie w holu głównym, w pokoju nauczycielskim oraz przekazana przez szkolny radiowęzeł. Wszystkim odwiedzającym zostały zaprezentowane i omówione wystawy:

 • Biebrzański Park Narodowy- fotografie"
 • "Czesław Miłosz"
 • "Pojęciownik- język polski"
 • "Wady i zalety e- booków i książek tradycyjnych"
 • "Nowości biblioteki"

Laureaci tegorocznych nagród w literaturze:

 • Nagroda Kościeliskich"
 • "Nagroda Nike"
 • "Nagroda Nobla"

Młodzież obejrzała także prezentację na temat:  "Wyszukiwanie informacji w Internecie".

Warto wspomnieć, że dzisiejsze biblioteki to nie tylko wypożyczalnie, zbiory książek, ale także nowoczesne ośrodki informacji. Imprezy organizowane w ramach obchodów  święta w naszej szkole dały wiele korzyści całej społeczności Samochodówki.

Organizatorkami święta były: Alicja Chrapkowska, Wioletta Klepacz i Grażyna Jóźwicka.

Piękne zdjęcia, które można oglądać w galerii wykonała młodzież z Kółka Fotograficznego.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2009

W dniu 27 października 2009 roku biblioteka szkolna obchodziła swoje święto - Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, którego hasło przewodnie brzmiało: "Biblioteka szkolna. Pełen obraz". Informacje o uroczystości można było znaleźć w holu głównym , gablotach, na stronie internetowej oraz wysłuchać za pośrednictwem radiowęzła. Odwiedzający mogli obejrzeć starannie przygotowane wystawy tematyczne: Biblioteka szkolna. Pełen obraz, Ludzie listy piszą..., Tadeusz Kościuszko, Święto biblioteki. Dużym zaciekawieniem cieszyły się również gazetki tematyczne o laureatach tegorocznych nagród literackich. Biblioteka szkolna pochwaliła się swoimi osiągnięciami w prezentacji multimedialnej zatytułowanej "Biblioteka szkolna-pełen obraz". Ciekawą inicjatywą  była akacja zapisywania na tablicy tytułów książek godnych polecenia. Polecali uczniowie i nauczyciele...
Przy okazji święta zaprezentowano katalog on -line odzwierciedlający zasoby biblioteki. Jest on dostępny dla wszystkich czytelników na serwerze Biblioteki Zespołu Szkół Samochodowych. Każdy odwiedzający tego dnia bibliotekę otrzymał słodką niespodziankę.


DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2008

30.X.2008 r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznego święta "Umiejętność czytania i uczenia się w twojej bibliotece szkolnej". O uroczystości informował plakat umieszczony na drzwiach wejściowych, a droga do samej biblioteki została oznaczona "symboliczną stopą po jesiennych liściach" zachęcającą do wstąpienia choć na chwilkę. Program przebiegu obchodów został umieszczony na tablicy ogłoszeń w holu głównym i w pokoju nauczycielskim. Na ten dzień zostały przygotowane gazetki: "Historia bibliotek", "Dzień znaczka pocztowego", "Nowości (pozycje ostatnio zakupione przez bibliotekę), "Nagroda Nike", "30 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II", "Kościuszko w Malarstwie".
Klasy pierwsze brały udział w następujących rozgrywkach:

 • zostań chodzącą encyklopedią (wyszukiwanie haseł w słownikach i encyklopediach),
 • zgadnij kto to ? (rozpoznawanie na portretach znanych postaci),
 • ankieta "Oceń bibliotekę" (wyniki ankiety zostaną podane po jej przeanalizowaniu),
 • graficzne odgadywanie haseł związanych z biblioteką, książką, czytelnictwem (rebusy).

Każdy odwiedzający tego dnia bibliotekę częstował się słodyczami. Rozstrzygnięty został konkurs na hasło promujące naszą bibliotekę:

 • I miejsce zajął Krzysztof Krysztopolski z klasy III TsB -nagroda książkowa  i dyplom,
 • wyróżnienie otrzymał Mirosław Matuszewski z klasy III TsB- dyplom.

Podsumowaniem dnia, było wręczenie przez koordynatora biblioteki dyplomów dla klas I i nagród za konkurs, które odbyło się w obecności Pana Dyrektora Ryszarda Suwały.

Organizatorzy: Alicja Chrapkowska,,
Wioletta Klepacz,
Grażyna Jóźwicka,
Wioletta Pliszczyńska


DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2007
Dzień bibliotek szkolnych

To dzień, w którym choć na chwilę wypada, a nawet trzeba odwiedzić bibliotekę szkolną.
Nasza biblioteka obchodziła swoje święto po raz czwarty. Panie Alicja Chrapkowska, Wioletta Klepacz, Grażyna Jóźwicka, Wioletta Pliszczyńska wraz z młodzieżą z aktywu bibliotecznego: Jakubem Grekowiczem kl. 3 LPC, Sebastianem Janiszewskim kl. 3 TSF i Adamem Wenerskim kl. 3 LPB przygotowali wiele ciekawych propozycji.

Mogliśmy zobaczyć gazetki okolicznościowe oraz wystawę zatytułowaną "Najstarsze książki znalezione przez bibliotekarza".
Klasy pierwsze miały możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach propagujących czytelnictwo. Było dużo śmiechu, i dobrej zabawy.
Punktem kulminacyjnym obchodów dnia było wręczenie w obecności Pana Dyrektora Ryszarda Suwały i koordynatora biblioteki dyplomów i drobnych upominków.DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2006

W roku szkolnym 2006/2007 po raz trzeci biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim było: "Czytać, Wiedzieć, Myśleć". Na ten dzień droga do biblioteki została oznaczona strzałkami oraz kopiami symbolu mądrości- sową z dopisanymi przysłowiami, aforyzmami i cytatami związanymi ze sztuką czytania. W bibliotece usytuowane zostały tablice informujące o święcie oraz wystawy: "Twórcy regionu Kujawsko- pomorskiego", "Znani bibliotekarze polscy". Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy losowanie "Złotych myśli", konkurs "Zareklamuj bibliotekę szkolną" oraz słodki poczęstunek. Klasy pierwsze brały udział w zabawie pt. "Rozwiąż rebus, krzyżówkę, dobierankę, zagadkę".

Podsumowanie dnia i wręczenie okolicznościowych dyplomów oraz słodkich podarunków dokonał Pan Dyrektor Marian Sobczyk.
W przygotowaniu i przebiegu imprezy pomagali uczniowie z aktywu bibliotecznego oraz samorządu uczniowskiego.

- GALERIA ZDJĘĆ -

Organizatorzy: Alicja Chrapkowska,
Urszula Fabijańska,
Wioletta Klepacz.


DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2005

W roku szkolnym 2005 / 2006 po raz drugi biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim było: "Odkryj przygodę".
Na ten dzień droga do biblioteki została oznaczona strzałką oraz kopiami otwartej książki z wpisanymi przysłowiami, aforyzmami i cytatami związanymi ze sztuką czytania. W samej bibliotece usytuowane zostały tablice informujące o święcie oraz poświęcone słynnym bibliotekom i sztuce czytania w malarstwie. Przygotowaniu i przebiegu imprezy pomagali uczniowie ubrani w koszulki z logo biblioteki. Klasa 1 TSE przygotowała plansze ze "złotymi myślami" na temat nauki i książki.
W programie dnia dla wypożyczających czytelników przygotowaliśmy loterię fantową, w której każdy los był wygrany, dla odwiedzających cukierki, natomiast dla klas pierwszych zorganizowaliśmy konkurs pt.: "Ochrona książek". Szczęśliwych losów przygotowaliśmy 565, na które składały się 369 upominków rzeczowych i 196 sztuk słodyczy. Zwieńczeniem imprezy było losowanie nagród głównych w trakcie, którego szczęśliwcami okazało się trzydzieścioro czworo uczniów. Nagrody wręczane były przez Pana dyrektora Janusza Karczmarczyka.

Organizatorki: Bożena Galster, Iwona Palińska-Kacprowicz, Wioletta Klepacz

P1010410.JPG
P1010413.JPG
P1010416.JPG
P1010417.JPG
P1010418.JPG
P1010420.JPG
P1010425.JPG
P1010426.JPG
P1010429.JPG
P1010430.JPG
PA240395.JPG
PA240402.JPG
PA240407.JPG

DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2004
image00.jpg image01.jpg
image02.jpg
image03.jpg
image04.jpg
image05.jpg
POWRÓT