MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2008
2008-10-30


30.X.2008 r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki we Włocławku obchodziła Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznego święta "Umiejętność czytania i uczenia się w twojej bibliotece szkolnej". O uroczystości informował plakat umieszczony na drzwiach wejściowych, a droga do samej biblioteki została oznaczona "symboliczną stopą po jesiennych liściach" zachęcającą do wstąpienia choć na chwilkę. Program przebiegu obchodów został umieszczony na tablicy ogłoszeń w holu głównym i w pokoju nauczycielskim. Na ten dzień zostały przygotowane gazetki: "Historia bibliotek", "Dzień znaczka pocztowego", "Nowości (pozycje ostatnio zakupione przez bibliotekę), "Nagroda Nike", "30 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II", "Kościuszko w Malarstwie".
Klasy pierwsze brały udział w następujących rozgrywkach:

  • zostań chodzącą encyklopedią (wyszukiwanie haseł w słownikach i encyklopediach),
  • zgadnij kto to ? (rozpoznawanie na portretach znanych postaci),
  • ankieta "Oceń bibliotekę" (wyniki ankiety zostaną podane po jej przeanalizowaniu),
  • graficzne odgadywanie haseł związanych z biblioteką, książką, czytelnictwem (rebusy).

Każdy odwiedzający tego dnia bibliotekę częstował się słodyczami. Rozstrzygnięty został konkurs na hasło promujące naszą bibliotekę:

  • I miejsce zajął Krzysztof Krysztopolski z klasy III TsB -nagroda książkowa  i dyplom,
  • wyróżnienie otrzymał Mirosław Matuszewski z klasy III TsB- dyplom.

Podsumowaniem dnia, było wręczenie przez koordynatora biblioteki dyplomów dla klas I i nagród za konkurs, które odbyło się w obecności Pana Dyrektora Ryszarda Suwały.

Organizatorzy: Alicja Chrapkowska,,
Wioletta Klepacz,
Grażyna Jóźwicka,
Wioletta Pliszczyńska

 


POWRÓT